Aktualności

NOWY PRODUKT EVONIK

NeoPlanta® Withania – mariaż starożytnej mądrości z zaawansowaną technologią.

Współczesny odbiorca z niesłabnącym zaufaniem odnosi się do tradycyjnej kosmetyki. Jednocześnie powszechnie wyrażane jest pragnienie jeszcze większego wykorzystania nowoczesnej technologii dla lepszego, zdrowszego stylu życia.

Firma EVONIK Nutrition & Care używając najnowszej technologii, zmienia sposób uprawy znanych od wieków roślin leczniczych, aby uzyskać surowce kosmetyczne o unikalnej koncentracji i skuteczności zawartych w nich substancji aktywnych.

Nazywana królową ziół Withania Somnifera, ma tyle nazw, co odmian. Jest znana m.in. jako Ashwagandha, hinduski żeńszeń czy Indian Winter Cherry. W tradycyjnej medycynie ajurwedyjskiej roślina służyła do wzmocnienia układu odpornościowego, uspokojenia układu nerwowego, wspierania witalności i zmniejszenia odczucia stresu. Rosnąca w zróżnicowanych, ale zawsze trudnych warunkach, w gorącym, suchym klimacie, jak również wysoko w Himalajach, Withania Somnifera koncentruje substancje odpowiedzialne za swoje właściwości lecznicze w korzeniach. Tak więc w poszukiwaniach surowca wspierającego politykę zrównoważonego rozwoju, firma EVONIK Nutrition & Care natknęła się na roślinę znaną w tradycyjnej medycynie. Dzięki prowadzonej in vitro zoptymalizowanej hodowli NeoPlanta® Withania, producentowi udało się dodać do tego daru natury jeszcze więcej korzyści dla odbiorcy i dla środowiska. Ekstrakt NeoPlanta® Withania pochodzi wyłącznie z korzeni rośliny. W połączeniu z biotechnologicznym procesem produkcji zapewnia to unikalny skład produktu.

Zaletami produktu są:

  • Uprawa bez pestycydów
  • Zbiory niezależne od pory roku i warunków pogodowych
  • Ogromne oszczędności w zużyciu wody w porównaniu z uprawą tradycyjną
  • Zgodność z polityką zrównoważonego rozwoju
  • Jako kosmetyczny składnik aktywny NeoPlanta® Withania ma wysoką zdolność ochrony skóry przed stresem oksydacyjnym
  • Chroni przed skutkami współczesnego stylu życia w dużych aglomeracjach
  • Przeciwdziała wywołanym działaniem UV uszkodzeniom DNA
  • Wygładza i uelastycznia skórę

Zapraszamy do współpracy

Nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na każde pytanie.